Profil firmy: DAS Yacht Center


Opis

Początki firmy sięgają roku 1979, kiedy to zacząłem interesować się budową łodzi. W 1983r zbudowałem moją pierwszą łódź. Była to żaglówka typu Wydra zbudowana na podstawie planów zakupionych w kiosku. Na tej łodzi spędziłem kilka sezonów na Mazurach.

Zawodowo zacząłem pracę w warsztacie szkutniczym w Yacht Klubie Polski w Warszawie w 1984 r, gdzie nauczyłem sie prawdziwej sztuki szkutniczej przy zabudowie już laminatowych kadłubów ale z drewnianymi pokładami i wnętrzem.

Własną firmę założyłem w 1998r. W roku 1990 powstała spółka DAS i zaczęliśmy jako pierwsza prywatna stocznia po przemianach produkować seryjnie jachty. Naszą stocznię opuszczał jeden jacht na tydzień co było nie do pojęcia w tamtym czasie. Zatrudnialiśmy przy tym tylko 12 osób. Dopracowanie technologii pozwoliło nam na tak krótki czas budowy jachtu. Od początku działalności,nasze produkty były bardzo wysokiej jakości i cieszyły się dużym powodzeniem w kraju i za granicą.

Od początku lat 90-tych większa dostępność materiałów o dobrej jakości spowodował znaczy wzrost produkcji ,firma rozwinęła się i mogliśmy realizować własne projekty jachtów żaglowych i motorowych. W większości jachty były eksportowane do Europy Zachodniej. Pływają w Niemczech, Austrii, Francji, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Słowenii, na Węgrzech, Tajlandii, USA i Rosji.

Jachty Ocean 725 i 950 były trzykrotnie nominowane do Jachtu Roku przez miesięcznik DIE YACHT. Ocean 725 raz zajął piąte miejsce w klasie do 30 ft konkurując z takimi stoczniami jak Bawaria, Dehler, czy Jeanneau.

Na bazie jachtu żaglowego Sympathy 600 powstało Polskie Stowarzyszenie Klasy SYMPATHY 600. Klasa ta liczy sobie już 19 lat i nadal odbywają się regaty na naszych jachtach.

Nasze wyroby spełniają normy europejskie i posiadają   certyfikaty Germanischer Lloyd'a.

Galeria