Profil firmy: VIKING


Opis

 

Ogólnie o firmie VIKING

Polski producent łodzi aluminiowych oraz doświadczony organizator fascynujących wypraw wędkarskich. 

Od 2013 r. firma wprowadziła na rynek osiem modeli łodzi - od 3,3 m do 7,5 m długości, których pokłady i wyposażenie są konfigurowane indywidualnie wg życzeń klienta.

Produkujemy przede wszystkim łodzie wędkarskie i użytkowe, zarówno na wody śródlądowe jak i na morze. W ofercie znajdują się łodzie wędkarskie, łodzie desantowe, łodzie transportowe, łodzie ratunkowe, łodzie dla służb, silniki zaburtowe i stacjonarne, przyczepy podłodziowe, możemy również podjąć pracę nad budową łodzi na podstawie projektu dostarczonego od klienta.

Korzenie firmy sięgają kilku lat wstecz, początkowo do remontów przyjmowane były stare łodzie, tworzono z nich praktycznie nowe jednostki, a pod nazwą "Viking" przedsiębiorstwo funkcjonuje od 2013 roku. Począwszy od modelu Viking - 550 rozpoczęła się produkcja łodzi aluminiowych, zaprojektowanych całkowicie od podstaw, w oparciu o wieloletnie i bogate doświadczenie zebrane przez właściciela firmy jako sternika i wędkarza.

Firma organizuje również wyprawy wędkarskie - Ryszard Gryszpiński, właściciel i założyciel firmy Viking - na wyprawach osobiście przekazuje swoim gościom tajniki skutecznego wędkowania na pięknych i wymagających, północnych wodach przybrzeżnych Norwegii, Skandynawii i nie tylko. Z racji zamiłowania pana Ryszarda do tych terenów, do piękna jej przyrody - logo firmy Viking zawiera w sobie nawiązanie do norweskiej flagi.

Wszystkie łodzie produkowane przez fimę Viking przechodzą badanie Polskiego Rejestru Statków, posiadają naniesiony znak CE i są uprawnione do sprzedaży za granicą. Gwarancja na kadłub jest udzielana na okres 5 lat! 

Jako stocznia firma współpracuje również z producentami silników zaburtowych: od roku 2016 w ofercie znajdują się silniki takich marek jak: 
YAMAHA, SUZUKI, EVINRUDE oraz HONDA. Blachy do produkcji łodzi są ściągane ze Skandynawii: z Finlandii, Danii oraz Szwecji, osprzęt jaki jest na łodziach montowany to wyroby zarówno polskie, jak i włoskie, amerykańskie czy też niemieckie. W każdym przypadku zasadniczo są to produkty pierwszorzędne, dorównujący trwałością i jakością samym łodziom Viking.

Co wyróżnia łodzie Viking?


- przestronny kokpit
- znakomite parametry stateczności i pływalności
- wygodny i bezpieczny, szeroki i całkowicie płaski pokład
- łodzie są wykonywane z odpornego na korozję stopu aluminium
- łatwe dla użytkownika utrzymanie czystości i stanu technicznego łodzi
- bardzo solidna konstrukcja (łodzie w pełni spawane, zero nitów czy też śrub konstrukcyjnych.
- mała waga kadłuba wśród łodzi w swojej klasie (brak konieczności dodatkowego usztywniania i wzmacniania aluminiowych konstrukcji innymi materiałami)
- bezpieczeństwo pływania (grubość materiału do produkcji to przy najmniejszych jednostkach minimum 3 mm grubości, do budowy kadłuba łodzi zawsze stosowana jest odporna na korozję słonej wody morskiej blacha aluminiowa PA13 lub PA11. Grubość blachy przy większych łodziach Viking to nawet 10 mm
- szczelne komory wypornościowe (minimum dwie oddzielne od siebie komory w każdym typie łodzi)
- niewielkie zanurzenie w swojej klasie
- możliwość rozbudowy i samodzielnej konfiguracji wyposażenia
- lakierowanie łodzi bez dodatkowych opłat (możliwość wyboru z bardzo szerokiej palety kolorów standardowych)
- łodzie wiosłowe i motorowe, otwarte, półotwarte oraz kabinowe
- szeroka gama osprzętu do łodzi oraz silników spalinowych i elektrycznych
- bardzo bogate opcjonalne wyposażenie dodatkowe

Siedziba i partnerzy

Firma Viking rozbudowuje swoją sieć partnerów i poszukuje nowych rynków zbytu - w 2016 roku przedstawicielstwa firmy znajdują się już w zasięgu klientów z takich krajów jak Norwegia, Szwecja, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Chorwacja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś i Rosja.

Firma intensywnie się rozwija - w drugim kwartale 2016 roku oddana do użytku będzie nowa hala produkcyjna firmy Viking - nowa, główna siedziba, wyposażona w nową spawalnię, montażownię, serwis, lakiernię, biuro, magazyny, a przede wszystkim: w przestrzeń potrzebną do produkcji nowych, większych, morskich oraz pełnomorskich modeli Viking, czyli projektowanych w tym momencie modeli łodzi V-850, V-980, V-1200 i innych. Na nowym miejscu powstanie również najnowsza propozycja firmy, sportowa łódź wędkarska: V-580 Barracuda.

Zapraszamy serdecznie!

 

 

Galeria