Targi i wystawy

opublikowano dnia: 2016-07-26 14:16

Targi: 11. Targi Sportów Wodnych Wiatr i Woda

Zapraszamy gorąco na kolejną, już 11. edycję targów na wodzie WIATR I WODA w Gdyni. Przystań Jachtowa Marina Gdynia zapełni się w dniach 28 - 31 lipca pięknymi jachtami, łodziami i stoiskami ze sprzętem wodnym. A ideą wydarzenia oprócz promocji szeroko pojętego wodniactwa jest udostępnienie miłośnikom wody sprzętu w ich naturalnym środowisku. Zapraszamy do Gdyni!

Jak co roku, po udanych targach w Warszawie, WIATR i WODA przenosi się na wody Bałtyku do Gdyni, by wystawcy mogli zaprezentować swoją ofertę i nowości na świeżym powietrzu. Organizatorzy podają, że w tym roku pojawi się blisko 120 jednostek zarówno rodzimych jak i za granicy. Będą również premiery i najnowsze modele m.in. Delphia 46 Deck Saloon (premiera światowa na targach w Dusseldorfie), Nautika 1150 Voyage (pierwszy raz na wodzie), Maxi 1200, Regal 26 Express, Regal 2500 Bowrider, Parker 690 DC, Askeladen 77 Weekend, Impression 50 i 40, Merry Fisher 795. Gdańska stocznia Galeon przedstawi aż 9 swoich jednostek, a Parker Poland przywiezie prócz łodzi także RIB'y i osprzęt. Taurus Sea Power przygotowuje najnowsze modele skuterów wodnych Sea-Doo oraz łodzie Four Winns Boats, Scarab Boats i Glastron Boats. Z kolei 138 wystawców "lądowych", w namiocie targowym, pokaże akcesoria żeglarskie i motorowodne, odzież, sprzęt nawigacyjny, ratunkowy i asekuracyjny. Ponad to firmy czarterowe oraz stosika mediów.

Podczas trwania targów goście będą mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji m.in pokazów ratownictwa wodnego i prezentacji Pomorskiej Federacji WOPR z uczestnictwem psów ratowniczych. Podpowiedzą też „Jak pomóc aby nie zaszkodzić" osobom potrzebującym pomocy, znajdującym się w wodzie. Pierwszego dnia gościem będzie Prezydent Bronisław Komorowski, który przybliży swoje żeglarskie przygody. Impreza nie mogłaby się odbyć bez naszego rodaka Aleksandra Doby, wybitnego kajakarza, który opowie o swoich dwóch, niezwykłych wyprawach przez Atlantyk. W sobotę na targi zawita Kapitan Krzysztof Baranowski, który zostawił za sobą 250 tys. mil morskich, również autor koncepcji i animator budowy żaglowców Pogoria i Fryderyk Chopin, twórca „Szkoły pod Żaglami”. W niedzielę warto posłuchać samotników pływających w regatach przez Atlantyk. Tego samego dnia odbędą się regaty jachtów niezwykłych, bo sterowanych radiem.

Targom towarzyszyć będzie muzyka na żywo. Czwartek i niedziela upłynie w rytm muzyki artystów jazzowych Cezarego Paciorka, akordeonisty, pianisty, kompozytora i pedagoga Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz kontrabasisty i kompozytora Piotra Lemańczyka. Natomiast o oprawę muzyczną piątku i soboty zadba dj GROOVE DEE, Mistrz Pomorza szeroko pojętej muzyki House, zdobył 2 miejsce na ESKA DJ CUP, oraz 1 miejsce na IMPULS CONTEST.

Podczas targów zostaną wręczone: nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w konkursie GDYNIA YACHT DESIGN na najładniejszy jacht żaglowy oraz jacht motorowy na targach, nominacje w konkursie „Jacht Roku w Polsce – Polish Yacht of the Year 2017” organizowanym przez redakcję Magazynu Sportów Wodnych „Żagle”.


WSTĘP I BILETY:

  • 28 lipca 2016 (czwartek): 11.00 - 18.00

  • 29 lipca 2016 (piątek): 11.00 - 18.00

  • 30 lipca 2016 (sobota): 11.00 - 18.00

  • 31 lipca 2016 (niedziela): 11.00 - 16.00

Ceny biletów: ulgowy 5 zł, normalny 10 zł, bilet rodzinny 18 zł, dzieci do lat 12 – wstęp wolny.

PROGRAM targów dostępny klikając tutaj.

LISTA WYSTAWCÓW dostępna klikając tutaj.

Oficjalne otwarcie targów - czwartek, godzina 13.00.

Honorowy patronat: Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Imprezę organizują Yacht EXPO i Murator EXPO. Partner targów: magazyn „Żagle”, Partner Strategiczny Gdynia – Żeglarska Stolica Polski.

 

 

Info, foto: www.wiatriwoda.pl